2020. október 22., csütörtök, Elõd névnapja van.

Vörösmocsár I.-tórendszer

SZABÁLYZAT
Halgazdálkodó szerv: Sporthorgász Egyesület Kecel
Elnök: Grúber Károly
Gazdasági vezető:Haszilló József
Főtitkár: Polgár Mátyás
Felügyelő Bizottsági Elnök: Schaffer Ferenc
Az egyesület honlapja: http://kecelhorgaszegyesulet.hu/
A Vörösmocsár I. -tó víztér kódja:

Vörösmocsár I.-országos jelentőségű természetvédelmi terület a Kiskunsági Nemzeti Park kezelésében.

Védelme érdekében:

2020.évi Vörösmocsár I.-tavi Gyermek éves területi horgászengedély
Ára: 1500 Ft

2020.évi Vörösmocsár I.-tavi Parti és Csónakos horgászatra jogosító Felnőtt éves területi horgászengedély
Ára: 30.000 Ft

Darabkorlátozások felnőtt éves területi horgászengedély esetében:

Méretkorlátozással védett halakból naponta legfeljebb 4 db tartható meg!

2020. évi Vörösmocsár I.-tavi Csónakos és Parti Kedvezményes éves területi horgászengedély (ifjúsági, női, 70 év feletti)
Ára: 15.000 Ft

Darabkorlátozások Csónakos és Parti Kedvezményes éves területi horgászengedély esetében:
Méretkorlátozással védett halakból naponta legfeljebb 2 db tartható meg.

Horgászati tilalmat a vezetőség telepítés, illetve egyéb okokból bármikor elrendelhet meghatározott időre.
A darabkorlátozás, illetve méretkorlátozás alá eső hal becsült tömegét a fogás után azonnal be kell írni a fogási naplóba, jelezve a fogás pontos idejét, (hónap,nap,óra,perc).
A fogási naplóba kizárólag olyan tollal szabad a fogást beírni, amely utólag nem törölhető, nem radírozható.
Amennyiben ellenőrzéskor a halőr azt tapasztalja, hogy a horgász radírozható tollat használt a bejegyzéshez, azonnal bevonásra kerül az engedély.
A horgász szemetes zsákot köteles magánál tartani, szemetes helyen horgászni tilos.

Csónakos horgászat szabályai

A csónakos horgász saját felelősségére használhatja a csónakot horgászatra, bárminemű balesetért, ő maga vonható felelősségre.
Az etetés helye megjelölhető, de a horgászat befejezésekor a bóját ki kell venni.
A csónakos horgász a parton közlekedő halőr felszólítására köteles kikötni ellenőrzés céljából.
Csónakos horgász nem zavarhatja az elfoglalt parti helyen horgászókat a horgászatban.
A parti horgász a parttól merőlegesen horgászhat, 10 méternél szélesebb sávot nem foglalhat el készségeivel, a csónakos horgász közeledését a kikötőbe nem akadályozhatja.
Kecel Horgászegyesület Kecel Tel: +36 70 3874291, +36 20 2201990